Nokta Duştekneleri sayfa başlığı
Online Mağaza
Online Mağaza
DUŞ TEKNESİ VE KÜVETLER

DUŞ TEKNESİ VE KÜVETLER

Banyonuz içerisinde ne istediğinize ilk sizin karar vermeniz gereklidir. Banyonuzu değiştirmek istediğinizde ya da yeni bir eve taşındığınızda banyonuz da öncelikle ne istediğinize karar vermelisiniz. Duş alacağınız sırada daha çok pratik mi olmasını istersiniz yoksa rahatlık sizin için önemli midir? Bu sorunun cevabını bildiğiniz takdirde hem sizin için hem de banyonuz için en doğru kararı vermiş olacaksınız. Rahatlık ve pratiklik konusunda banyoda küvet ve duş teknesi olarak ayrım bulunmaktadır.

Falat duş teknesi

Küvetler, duşakabinlere göre daha farklı bir işlev sunar. Yorucu bir günün sonunda bir küvet dolusu sıcak suda rahatlama imkanını size sunar. Son dönemde çıkarılan küvetler sayesinde de herhangi bir su sızıntısına maruz kalınmadan rahat bir şekilde duş alabilirsiniz. Özellikle duşu anlamı sizin için bir rahatlık kavramı içeriyorsa tercihinizi küvetlerden yana yapmanız en doğrusu olacaktır.

ASİMETRİK OVAL DUŞ TEKNESİ

Duş teknesi, duşakabinci tüm markalar tarafından önerilen yegâne şeydir. Nedeni ise duş teknesini küvetlere oranla daha pratik ve daha az yer kaplıyor olmasından kaynaklıdır. Kullanım açısından kolay ve daha geniş bir iç alana sahip olan duş teknelerinde, duş alırken oldukça rahat bir şekilde geniş alanda duşunuzu alabilirsiniz. Eğer yer açısından bir kaygıya sahipseniz duş teknelerini seçmeniz daha doğru bir karar olacaktır.

Flat kare duş teknesi

Tüm markaların da bildirdiği gibi duş teknesinin ve küvetin güzel yanları olduğu gibi kötü yanları da bulunmaktadır. Bu noktalar karar vermeniz açısından göz önüne getirmeniz gereken noktalardır. İlk yanları arasında rahatlık ve pratikliği belirtmiş olsak da bu yalnızca bir başlangıç olmaktadır. Diğer kötü ve iyi yanlarına bakacak olursak aşağıda sıralanmıştır.

1. Duş tekneleri daha az modele sahiptir. Duş tekneleri tüm modellerde yer mesafesinde olan ürünlerdir. Yalnızca yapımında yapılacağı malzeme değişir.

2. Küvetler ise tam tersi şekilde birçok farklı modele imkân sunar. Eğimli, oturma imkânı sunan, estetik yapıda olan gibi birçok farklı modeller yer almaktadır.

3. Küvetlerde ayarlanabilir yükseklikte oturacak alan imkânı vardır.

4. Duş teknelerinde oturma alanları varsa dahi ayarlanabilme özelliği yoktur.

5. Küvetler alan açısından duş teknelerine oranla daha az alana sahiptir. İçerisine girdiğinizde iki ayağınızın sığabileceği bir ene sahip olan küvetler alan açısından sorun yaratabilir.

6. Duş tekneleri ise alana açısından daha geniş bir yapıya sahip olarak size geniş bir alan imkânı sunar.

7. Duş tekneleri özellikle duşakabinlerle birlikte takım olarak alındığında daha az bir maliyete sahipken küvetler daha maliyetli bir yapıdadır. Bu maliyetin sebebi yapıldığı malzemeden kaynaklıdır.

9. Küvetler, seramik, pik döküm, saç küvetler, cam-elyaf takviyeli, polyester, akrilik ve ABS gibi malzemelerden üretilen çok çeşitli ürün ve modellere sahiptir.

10. Duş teknesi ise üç temel malzeme esas alınarak yapılır. Bu malzemeler ABS taş reçine, akrilik ve seramikten ibarettir.

11.Küvet tercihlerinizde spa, jakuzi gibi imkanlar yer alırken duş teknelerinde bu imkanlar yer almamaktadır.

12. Duş tekneleri ailelere göre en büyük zorluğu çocuklar içindir. Duş teknelerinde küçük çocuk yıkamak oldukça zahmetli ve eziyetli bir iş haline dönüşmektedir.

13. Küvetler ise çocuklar için oldukça eğlenceli ve rahat yıkama imkânı sunan ürünlerdir.

Tercihinize göre birçok modelin yer aldığı  internet sitesinde, birçok modelle birlikte sizlerin memnuniyetini göz önünde tutuyoruz. NOKTA DUŞAKABİN bir marka olarak her adım da sizlere yardım sağlıyoruz. Tercih ettiğiniz duşakabin ya da tüm küvet ürünlerine ücretsiz bir şekilde montaj ve kurulum sağlıyoruz.

  
316 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ücretsiz Montaj
iSTANBUL İÇİ nakliye ve montaj Ücretsiz