Nokta Duştekneleri sayfa başlığı
Online Mağaza
Online Mağaza
Duşakabinleri keyifli kullanım

Pratik ve Faydalı Bir Araç: Duşakabin

Günümüzün modern banyo anlayışının vazgeçilmezlerinden biridir duşakabin. Özellikle şehir yaşamında günlük koşturmacanın ardından işin stresini atmak, rahatlamak ve temizlenmek için kendimizi bıraktığımız duşakabinler evimizin ve banyolarımızın olmazsa olmazlarından biri haline geldi.

Duşakabinler kolay ve keyifli kullanımının yanında sağladığı avantajlarıyla da oldukça cazip bir araç haline gelmiştir. Örneğin çamaşır makineleri, kombiler ve banyo dolapları gibi oldukça değerli ürünlerle dolu olan banyomuzda, bu araçlarımız duşakabin sayesinde buhar ve rutubet gibi zarar verici etkilerden korunmuş oluyorlar. Böylece daha uzun ömürlü olmalarına da katkı sağlanmış oluyor.

Ayrıca banyolarınız da evinizin diğer odaları gibi kuru ve kolay temizlenebilen bir ortam haline gelebilmektedir. 

Duşakabinde Fiyat ve Kalite Faktörü

Sözün sonunda söylenecek olanını başında söyleyelim: Hiçbir şey kaliteden taviz verilmeden ucuza satılamaz. Elbette en pahalı ürün en kalitelisi olacak diye bir kural da yoktur. Fakat her ürünün ve her modelin de kalitelisi ve kalitesizi ne yazık ki vardır. 

Bu her sektörde olduğu gibi, duşakabin söz konusu olunca da geçerlidir. Tüketicilerimiz kaliteyi bir kenara bırakıp yalnızca ucuz fiyat kıstasıyla bir alışveriş yaparlarsa, muhtemelen yıllar yılı kullanabilecekleri bir duşakabin yerine belki de birkaç yıl içerisinde deforme olacak ve çürüyecek bir duşakabin satın almış olacaklardır.

Şu unutulmamalıdır ki kalite fiyat eğrisi ekonomide genel prensip olarak dünyanın her yerinde geçerli bir ölçüttür. Yani fiyatların düşmesiyle kalite de düşmeye mahkûmdur.

Tüketicilerimizin haklı olarak ucuz ürünlere meyletmeleri söz konusudur. Fakat bu meyil beraberinde bazı hataları da getirebilmektedir.

Örnek olarak uzak doğu ülkelerinden ithal edilen birçok diğer ürün çeşitleri gibi, duşakabinlerin çoğunluğu da yapılması gereken kontrollerden geçmediğinden insan sağlığını tehdit edici özellikler barındırmaktadır.

Servis ağı yoksunluğundan dolayı, henüz montaj aşamasında sorunlar başlamakta ve ucuz işçilik sebebiyle işin ehli olmayan kişilerce montaj yapılmaktadır. Kısa süreler içerisinde sorunlar göstermeye başlayan ürünleri ile birlikte çare arayan vatandaşlarımız bu sefer de karşılarında yetkili bir muhatap bulamamaktadırlar. Ve ne yazık ki bu acı tecrübeden sonra bir kez daha duşakabin almak durumunda kalmaktadırlar. Böylece ülkemizden de önemli bir servet gereksiz yere yurt dışına akmaktadır.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
72 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ücretsiz Montaj
iSTANBUL İÇİ nakliye ve montaj Ücretsiz