Nokta Duştekneleri sayfa başlığı
Online Mağaza
Online Mağaza
Duş Teknesi tercihi
Duş Teknesi
 
Banyolara duş almak için yerleştirilen ve derinliği fazla olmayan ürünlere duş teknesi adı verilmektedir. Banyonuzda duş alırken sular altında kalmasını istemiyorsanız ve düzenli bir şekilde temizliğe önem veriyorsanız, muhakkak bir duş teknesine ihtiyacınız olacaktır.

Almış olduğunuz duş teknesi sayesinde, birçok sorunu da ortadan kaldırabileceksiniz. Bazı evlerin banyoları oldukça küçük şekilde tasarlanmış ve küvet koymak için alan bulunmamaktadır. Küvet konulacak alan yoksa tercihinizi duş teknesinden yana kullanabilirsiniz. Duş teknesi sayesinde, rahat bir şekilde banyo yapabileceksiniz. Bazı zamanlarda banyoda duş alırken fayansın kayganlığı yüzünden ayaklarınız kayabilir ve istenmedik durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumu ortadan kaldırmak için duş teknesinden yararlanmanız mümkündür. Çünkü duş teknelerinin tabanları seramik olduğu gibi, kaymayı önlemek için özel şekilde tırtık biçiminde tasarlanmıştır.

Duş teknelerini tercih ederken hangi malzemeden olup olmadığı iyice araştırınız. Akrilik malzemeden yapılan duş kabinleri, güzel bir görünüme sahiptir. Eğilip bükülmeyi engelleyen ve dayanıklı bir modeldir. Tekne köşede bulunduğu için, aradan sı sızmayı engelleyecektir. Çelik duş tekneleri ise, en dayanıklı yapıya sahip teknelerdir. Bu tekneler sağlamlık bakımından bir numaraya yerleşmiştir ancak görünümü fazla güzel değildir. Akrilik teknelere göre fiyatı daha fazladır. Seramik tekneler, dayanıklılığı yüksek ve temizleme açısından oldukça rahat kullanılan teknelerdir. Teknenin oldukça ağır bir yapıya sahip olması nedeniyle çökme gibi sorunlarla karşılaşmamak için, tabanının desteklenmesi gerekebilir. Bu modellerin dışında birde kompozit tekneler bulunmaktadır. Bu tekneler ise dayanıklı ve oldukça çeşite sahip teknelerdir.
 
Duş teknesi satın alırken ölçüsüne dikkat etmeniz gereklidir. Almış olduğunuz tekne, banyonuza uyumlu olmayabilir. Tercih yaparken boyutuna da dikkat etmeniz gereklidir. Hemzemin model tekneler sizler için uygun modellerdir. Çünkü ıslak görünümü sayesinde güzel bir görüntüye sahiptir. Duş tekneleri, duşakabinin alt kısmını oluşturan bölümdür. Küçük ve kibar yapısı sayesinde kabinli veya kabinsiz olarak kullanılabilir. Bu yüzden sade olarak kullanmanız mümkündür. Tekneyi satın alırken rengine de dikkat ediniz. Genelde tercih edilen renk beyazdır. Banyo aksesuarlarına ve eşyalara uyum sağlaması için beyaz renk tercih edilmektedir. Ayrıca kolay şekilde temizlendiği için en çok tercih edilen renkler arasında bulunmaktadır.

Duş tekneleri'nin şekilleri kare, dikdörtgen,asimetrik ve oval olarak üretilemtedir. Banyonuz küçük ve dar bir alana sahipse, kare duş tekneleri uygun bir seçim olacaktır. Ayrıca dar alanı bu tekne sayesinde değerlendirebileceksiniz. Köşe duş teknesi ise, bir tarafı kare diğer tarafı oval olan teknelerdir. Köşeli bulunan alanı değerlendirmek için uygun bir seçim olacaktır. Banyonuz geniş ve büyükse, sizlere önereceğimiz tekne çeşiti dikdörtgen duş teknesidir. Bu tekne sayesinde hem boş alanları değerlendirebilecek hem de rahat bir şekilde banyo yapabileceksiniz.
 
Duş teknesi modelleri için internet sitemizden faydalanabilirsiniz. Sitemizde birden çok model bulunmaktadır. Bu modeller arasından seçim yapabilir ve aklınıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz. Sizlere yardım etmek için, sizlerden gelen mailleri ve telefonları beklemekteyiz. Ücretsiz bir şekilde yardım alabilecek, banyonuza seçeceğiniz duş teknesi için tavsiyeler alabileceksiniz. Sitemizde bulunan binlerce çeşit içerisinden seçimlerinizi yapmakta özgürsünüz. Bu modeller en çok tercih edilen modellerdir. Bu yüzden en çok tercih edilenden en az tercih edilene doğru sıralanmıştır. Duş teknesi alırken nelere dikkat edeceğiniz konusunda sizlere detaylı bilgiyi yazımızın başında anlatmış bulunuyoruz. Bu kriterleri göz önünde bulundurarak hareket edebilir ve tercihlerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Sipariş vermek ve ürünlere göz atmak için lütfen web sitemize giriş yapınız. 
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
5629 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ücretsiz Montaj
iSTANBUL İÇİ nakliye ve montaj Ücretsiz